Notebooki MSI – zróżnicowany sprzęt dla fanów gier komputerowych

Specjalnością firmy MSI jest produkcja sprzętu komputerowego. W ofercie marka posiada między innymi notebooki MSI. Są to laptopy multimedialne dedykowane graczom komputerowym. W tej linii coś dla siebie znajdą zarówno osoby, które poszukują wydajnej stacji gamingowej, jak i osoby, które grają tylko okazjonalnie i zależy im na połączeniu dobrej jakości z przystępną ceną.

Specjalnością firmy MSI jest produkcja sprzętu komputerowego

fot. gameragon.pl

Linia GE  – sprzęt dla „okazjonalnych” graczy

Notebooki MSI GE to szeroki wybór sprzętu w przystępnych cenach, który doskonale sprawdzi się do użytku multimedialnego. W linii tej coś dla siebie znajdą osoby, które lubią gry komputerowe, ale nie zależy im na mocarnych stacjach zapewniających płynność nawet przy najnowszych, bardzo wymagających tytułach.

Laptopy z tej serii posiadają matryce o przekątnej 15,6 lub 17,3 cala, są dość masywne i wyposażone zostały w dobrej jakości procesory Intel Core i7. Wśród dostępnych modeli użytkownicy znajdą zarówno notebooki MSI z jednostkami 2-rdzeniowymi, jak i mocniejsze modele z procesorami wykonującymi obliczenia na czterech rdzeniach. Odpowiednią jakość grafiki zapewniają karty dedykowane z rodziny GeForce GTX.

Na uwagę zasługują między innymi modele:

  • MSI GE72 (z matrycą 17,3-calową)
  • MSI GE60, MSI GE 62 (matryca 15,6 cala)
  • MSI GE 70 (matryca 15,6 cala)

Linia GS – laptopy gamingowe o smukłych obudowach

Notebooki MSI z serii GS wyróżniają się na tle innego sprzętu gamingowego przede wszystkim wyglądem. Podczas, gdy słynny Asus ROG czy Alienware 18 są bardzo masywne (niektóre modele ważą nawet ponad 4 kg), te laptopy od MSI są dość smukłe i lekkie. Wiele modeli waży poniżej 2 kg (dostępne są nawet modele o wadze 1,6 kg), a wysokość obudowy oscyluje w granicach 23 mm. Laptopy z serii MSI GS bardziej przypominają więc stylowe ultrabooki niż potężny sprzęt do gier.

Za moc obliczeniową notebooków odpowiadają 4-rdzeniowe procesory, a odpowiednią jakość grafiki gwarantuje wykorzystanie znanych kart z rodziny GeForce GTX. Wiele modeli z tej linii zapewnia naprawdę bardzo dobrą jakość w grach (rzadko liczba klatek na sekundę spada poniżej 30).

Linia GT – wydajne stacje do gier

Specjalnie dla fanów gier komputerowych marka MSI przygotowała serię GT. Są to bardzo wydajne laptopy wykorzystujące starannie wyselekcjonowane i mocne podzespoły oraz doskonałej jakości matryce. Notebooki MSI z tej linii wyposażone w matryce typu IPS o przekątnej 17,3 cala gwarantują doskonałą jakość obrazu. Wyróżniają się one dobrym podświetleniem i odwzorowaniem kolorów.

Za ich wydajność odpowiadają czterordzeniowe procesory Intel Core i7, a za jakość grafiki różne modele kart GeForce GTX.

Przykładem bardzo mocnej stacji do gier jest MSI GT72 wyposażony w dużą, 17,3-calową matrycę w bardzo imponującej rozdzielczości 4K. Czterordzeniowy procesor o wysokiej częstotliwości taktowania gwarantuje, że mocy nie zabraknie nawet wtedy, gdy odpalimy najnowszą, wymagającą grę komputerową, a karta GeForce GTX 970M zapewnia odpowiednią wydajność graficzną. Model ten gwarantuje znakomitą rozrywkę multimedialną i płynne przejścia klatek w wymagających tytułach.

About admin