Co zrobić, jeśli rozmowa przez internet zacina się?

Jeśli podczas rozmowy online masz problemy z zacinaniem się laptopa, zapewne towarzyszą Ci mieszane uczucia. Jest to nieprzyjemne, kiedy słyszymy jedynie co drugie słowo współtowarzysza, a co gorsze, kompletnie nic nie wyniesiemy z takiego spotkania. Na szczęście w pewien sposób da się zminimalizować zacinanie się transmisji. Wystarczy w tym celu wykonać kilka prostych kroków, aby po chwili być może cieszyć się z rozmowy na żywo na odpowiednim poziomie.

Istotny jest odpowiedni laptop

Jeśli podczas rozmowy online masz problemy z zacinaniem się laptopa, zapewne towarzyszą Ci mieszane uczuciaCzęsto wina zacinania się transmisji leży po stronie naszego sprzętu. Nie da się ukryć, że bardzo dużo zależy od naszych podzespołów, jakie posiadamy. W tym miejscu, aby nieco rozjaśnić problem, warto posłużyć się przykładem innego urządzenia. Dell Latitude 7410 (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k4828,laptopy-dell-latitude-latitude-7410.html) posiada dobry procesor 4-rdzeniowy Intel Core i5 10210U, który doskonale radzi sobie zarówno z prostymi, jak i najbardziej skomplikowanymi urządzeniami. Dodatkowo zintegrowana karta graficzna Intel UHD Graphics z pewnością świetnie sprawdzi się do podstawowych zadań, takich jak właśnie rozmowa online. Pamięć RAM o pojemności 8 gigabajtów umożliwia wykonywanie wielu czynności jednocześnie. Osoba która zna się na poszczególnych parametrach z pewnością stwierdzi, że jest to bardzo dobry zestaw do rozmawiania przez internet.

Jak zapobiegać zacinaniu się transmisji?

Jeśli niestety nie mamy możliwości posiadania odpowiedniego sprzętu, możemy spróbować poradzić sobie w inny sposób. Przede wszystkim należy sprawdzić, jeśli korzystamy z WiFi czy zasięg internetu jest odpowiedni. Dodatkowo podczas rozmowy online wyłączmy wszystkie inne programy, co z pewnością spowoduje zwolnienie części zasobów. Jeśli przerywa tylko i wyłącznie nasz ekran lub mikrofon, być może wina leży po stronie któregoś z tych sprzętów. Ciekawym, alternatywnym rozwiązaniem może być również podkładka chłodząca. Sprawdzi się idealnie, jeśli temperatura naszych podzespołów jest zbyt wysoka.

Biznes zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

About admin