Najlepsze laptopy

Czego unikać przy wyborze notebooka?

Jaki laptop wybrać, aby posłużył nam bez szwanku przez kilka kolejnych lat? Na co zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie? Te pytania spędzają sen z powiek niejednemu laikowi, który ze sprzętem komputerowym ma na co dzień niewiele wspólnego. Najlepsze laptopy i notebooki cechuje przede wszystkim spora wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Nie należy więc decydować się na zakup sprzętu w plastikowych obudowach. Jest to po prostu wyrzucenie pieniędzy w błoto, szczególnie w przypadku, kiedy notebook ma nam służyć nie tylko jako stacjonarne urządzenie komputerowe. Narażony jest on wtedy na szybszą eksploatację, co ma znaczny wpływ na jego stan techniczny.

Interesuje cię mobilna stacja robocza – zajrzyj tutaj.


Starajmy się również nie inwestować w notebooki o zbyt małych rozmiarach matrycy. Fakt, są znacznie poręczniejsze ze względu na dość kieszonkowe gabaryty, jednak przeglądanie stron internetowych to już prawdziwa „katorga”.

Oczywiście do wszystkiego można się przyzwyczaić, jednak na dłuższą metę wieczne przesuwanie strony w lewo i w prawo może być dość męczące, nawet dla najbardziej cierpliwego właściciela. Dobre notebooki to przede wszystkim takie, które okażą się niezawodne i mało awaryjne.

Dlatego decydujmy się przede wszystkim na zakup sprzętu znanych i renomowanych marek. Po pierwsze, wiąże się to z łatwiejszym dostępem do wszelkich uaktualnień, a po drugie, w przypadku awarii, mamy dużo większe szanse na tańszą naprawę czy reklamację. Nieco mniej istotny wydaje się design urządzenia, choć producenci równie dużą wagę przywiązują do jego wyglądu, co znacznie wpływa pozytywną na ocenę końcową omawianego sprzętu.

Zastanawiasz się, jaki laptop do biura? Sprawdź!

About the Author