Multimedialno-gamingowy Lenovo Y700-15

Lenovo Y700-15 to komputer dedykowany graczom, którzy szukają sprzętu mobilnego i wydajnego. Jest to komputer ze średniej półki cenowej, charakteryzujący się wytrzymałą obudową oraz wysoką kulturą pracy. Producent zaopatrzył go w procesor Skylake-H i kartę grafiki GTX 960M, dzięki temu można cieszyć się z komfortowego grania w gry.

Lenovo Y700-15 to komputer dedykowany graczom, którzy szukają sprzętu mobilnego i wydajnego

fot. lenovo.com

Obudowa omawianego komputera została wykonana ze szczotkowanego aluminium, także konstrukcja wydaje się solidna i odporna na drobne uszkodzenia czy zarysowania. Maksymalny kąt odchylenia ekranu to 130 stopni. Niestety ten model ma identyczny feler, jak jego poprzednik, a mianowicie nie posiada matowego ekranu, co znacznie obniża komfort pracy w nieodpowiednio oświetlonych pomieszczeniach oraz  na świeżym powietrzu. Pulpit roboczy jest bardzo wygodny, laptop nawet pod większym naciskiem nie ulega odkształceniom. Nie każdemu spodoba się to, że nie posiada pokrywy serwisowej, co znacznie utrudnia dostęp do podzespołów. Po odkręceniu 11 śrunek otrzymujemy dostęp do akumulatora, wentylatorów układu chłodzenia, gniazd pamięci RAM, karty Wi-Fi, złącza M.2, przylutowanych CPU i GPU, zatoki na dysk 2,5 cala oraz baterii podtrzymującej BIOS.

Klawiatura Lenovo Y700-15 jest wygodna, pracuje się na niej bardzo wygodnie, umożliwia wielogodzinne rozgrywki w gry komputerowe. Płytki mają cichy skok i przeciętną odpowiedź. Cechami charakterystycznymi tej klawiatury jest czerwone, dwustopniowe podświetlenie oraz pełnowymiarowe klawisze kierunkowe. Nie każdemu natomiast spodoba się umiejscowienie prawej strzałki. Matryca komputera została wykonana w technologii IPS, dzięki temu można liczyć na obraz o szerokich kątach widzenia, gorzej sytuacja wygląda w odwzorowaniem kolorów. Wyświetlany obraz o  przekątnej 17,3 cala w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli nie jest najgorszy. Lenovo Y700-15 dostał od producenta procesor Core i7-6700HQ, 16 GB pamięci operacyjnej DDR4, karta graficzną GeForce GTX 960M oraz dysk SSD o pojemności 500 GB.

 

 

About admin