Załóżmy, że potrzebujesz laptopa do pracy w drodze. Musi być wydajny, bo faktycznie pracujesz, nieraz na wymagających aplikacjach. Do tego powinien być jak najmniejszy i najlżejszy, w końcu musisz go zabierać ze sobą i nosić nieraz dość długo. Wreszcie powinien kosztować tak mało jak to możliwe. Nie pozwalasz sobie na rozrzutność i przede wszystkim nie lubisz przepłacać. Z pewnością znalezienie laptopa spełniającego wszystkie te wymagania nie będzie łatwe. Możesz przyjrzeć się ofercie Dell Latitude, albo wybrać HP ProBooka 430 drugiej generacji.
Nieskromne maleństwo
W podstawowej konfiguracji 13 calowy laptop od HP waży jedynie 1,5 kg. Jego obudowa ma 21 mm wysokości z ekranem standardowym i 1,5 mm więcej z ekranem dotykowym. Najlepiej wybrać ten pierwszy i pozostać przy optymalnym minimum masy. Wewnątrz natomiast możesz znaleźć procesory Intel Core 6 generacji! Jest to jeden z pierwszych laptopów biznesowych wyposażonych w takie podzespoły. Od razu też przygotowano wersję z mocnym procesorem i7 6500U. Malutki laptop ponadto może być wyposażony w aż 16 GB RAM (posiada 2 sloty pamięci). Do tej pory nowe procesory Intela nie zostały jeszcze przetestowane przez zbyt wielu użytkowników, ale już wiadomo, że są znacznie lepiej dostosowane do współpracy z szybkimi dyskami SSD. Pozwala to założyć, że HP ProBook 430 G2 jest aktualnie jednym z najwydajniejszych pod względem szybkości CPU laptopów 13-calowych.
Jednak ostrożnie?
Poprzedni HP ProBook 430 był bardzo interesującym i lubianym sprzętem, miał jednak dwie cechy typowe dla swojej kategorii cenowej, które nie zawsze spełniały wymagania klienta biznesowego. Pierwszą była rozdzielczość wyświetlacza (HD Ready), drugą dość wąskie kąty z jakich obraz był dobrze widoczny.
Faktycznie nie jest to laptop przeznaczony do pracy z grafiką. I nigdy nie miał być. Natomiast w pracy z nawet z wymagającymi aplikacjami już jego poprzednie wersje potrafiły nieźle zaskoczyć. Aktualna jest optymalnym wyborem dla osób pracujących w każdych warunkach. Połączenie niskiej ceny z wysoką wydajnością i mobilnością w dalszym ciągu jest unikalne.