Model ciekawy i niedrogi – HP ProBook 430 G2

Załóżmy, że potrzebujesz laptopa do pracy w drodze. Musi być wydajny, bo faktycznie pracujesz, nieraz na wymagających aplikacjach. Do tego powinien być jak najmniejszy i najlżejszy, w końcu musisz go zabierać ze sobą i nosić nieraz dość długo. Wreszcie powinien kosztować tak mało jak to możliwe. Nie pozwalasz sobie na rozrzutność i przede wszystkim nie lubisz przepłacać. Z pewnością znalezienie laptopa spełniającego wszystkie te wymagania nie będzie łatwe. Możesz przyjrzeć się ofercie Dell Latitude, albo wybrać HP ProBooka 430 drugiej generacji.

Nieskromne maleństwo

HP ProBook 430 G2 jest aktualnie jednym z najwydajniejszych pod względem szybkości CPU laptopów 13 calowych

fot. hp.com

W podstawowej konfiguracji 13 calowy laptop od HP waży jedynie 1,5 kg. Jego obudowa ma 21 mm wysokości z ekranem standardowym i 1,5 mm więcej z ekranem dotykowym. Najlepiej wybrać ten pierwszy i pozostać przy optymalnym minimum masy. Wewnątrz natomiast możesz znaleźć procesory Intel Core 6 generacji! Jest to jeden z pierwszych laptopów biznesowych wyposażonych w takie podzespoły. Od razu też przygotowano wersję z mocnym procesorem i7 6500U. Malutki laptop ponadto może być wyposażony w aż 16 GB RAM (posiada 2 sloty pamięci). Do tej pory nowe procesory Intela nie zostały jeszcze przetestowane przez zbyt wielu użytkowników, ale już wiadomo, że są znacznie lepiej dostosowane do współpracy z szybkimi dyskami SSD. Pozwala to założyć, że HP ProBook 430 G2 jest aktualnie jednym z najwydajniejszych pod względem szybkości CPU laptopów 13-calowych.

Jednak ostrożnie?

Poprzedni HP ProBook 430 był bardzo interesującym i lubianym sprzętem, miał jednak dwie cechy typowe dla swojej kategorii cenowej, które nie zawsze spełniały wymagania klienta biznesowego. Pierwszą była rozdzielczość wyświetlacza (HD Ready), drugą dość wąskie kąty z jakich obraz był dobrze widoczny.

Faktycznie nie jest to laptop przeznaczony do pracy z grafiką. I nigdy nie miał być. Natomiast w pracy z nawet z wymagającymi aplikacjami już jego poprzednie wersje potrafiły nieźle zaskoczyć. Aktualna jest optymalnym wyborem dla osób pracujących w każdych warunkach. Połączenie niskiej ceny z wysoką wydajnością i mobilnością w dalszym ciągu jest unikalne.

About admin