Lenovo ThinkPad T450 – funkcjonalny laptop biznesowy z 14-calową matrycą

Lenovo ThinkPad T450 to funkcjonalny laptop biznesowy z dobrymi podzespołami i solidnym osprzętem. Model ten posiada matową matrycę o przekątnej 14,1 cala, złącza, które pozwolą podłączyć sprzęt peryferyjny i wiele funkcji, które zwiększają biznesową wydajność. Dostępny jest w różnych konfiguracjach i cenach, dzięki czemu powinien spełnić oczekiwania różnych firm.

Pierwsze wrażenie

Lenovo ThinkPad T450 to funkcjonalny laptop biznesowy z dobrymi podzespołami i solidnym osprzętem

fot. lenovo.com

Atutem Lenovo ThinkPad T450 jest waga i smukłe kształty. Notebook waży około 1,73 kg (niektóre konfiguracje mniej), wysokość obudowy ma 2,1 cm, szerokość 33,9 cm, a głębokość 23,3 cm. Całość jest więc mobilna i wpisuje się w aktualne trendy na ultrabooki.

Obudowę wykonano wprawdzie z plastiku, ale włókna szklane i węglowe pozwoliły wzmocnić pokrywę ekranu. Dzięki temu konstrukcja jest dość stabilna, a sztywność pokrywy ekranu i jednostki zasadniczej nie pozostawia nic do życzenia. Powierzchnie są ciemne i matowe, nie zarysowują się. Lenovo ThinkPad T450 prezentuje się naprawdę elegancko.

Jaka wydajność?

Za osiągi ThinkPad T450 odpowiadają 2-rdzeniowe procesory Intela. Do podstawowych zadań możemy wybrać ekonomiczną konfigurację z jednostką Intel Core i3. Wyższą wydajność zapewni model z Intel Core i5. Gdy zależy nam na wysokiej mocy obliczeniowej, możemy kupić Lenovo ThinkPad T450 z procesorem Intel Core i7 (taktowanie do 3,2 GHz). Wsparciem dla procesorów jest pamięć RAM o pojemności 8 lub 16 GB.

Do pracy z podstawowymi programami biurowymi, sprawdzi się wersja ze zintegrowaną grafiką Intel HD 5500. Lenovo wykorzystuje tutaj również dedykowane karty nVidia GeForce GT 940M.

Matryca nie zachwyca

Słabszym punktem ThinkPada T450 jest ekran. Konstruktorzy wykorzystali tutaj matrycę typu TN, której bolączką są wąskie kąty widzenia oraz słaba luminacja. Wyświetlacz ma rozdzielczość HD lub HD+, więc jakość obrazu pozostawia nieco do życzenia.

Porty i komunikacja

W Lenovo ThinkPad T450 znajdziemy 3 złącza USB – wszystkie w szybkim standardzie 3.0, który pozwala błyskawicznie przesyłać dane. Nie zabrakło tutaj również złącza DisplayPort i VGA. Modele z układem graficznym Intel HD wyposażone zostały także w praktyczne gniazdo stacji dokującej (wersje z kartą dedykowaną niestety nie posiadają tego złącza).

Laptop wyposażony został w łącze LAN oraz szybki modem WWAN (opcjonalnie).

Co z bezpieczeństwem firmowych danych?

Od laptopa biznesowego z wyższej półki, oczekujemy nowoczesnych zabezpieczeń danych. Lenovo ThinkPad T450 posiada moduł szyfrowania TPM. Znajdziemy tutaj także czytnik linii papilarnych. Czytnika SmartCard brak.

 

About admin