Małe laptopy – wady i zalety

Coraz więcej osób, decydujących się na kupno laptopa, decyduje się na wybór jego mniejszej opcji, czyli netbooka. Szał na tego typu komputery rozpoczął się stosunkowo niedawno, a upodobały go sobie zwłaszcza panie? Czemu?

Netbooki są małe i poręczne, można je bez problemu schować do torebki i wyjąć w dowolnej chwili. Ważą dużo mniej niż standardowy laptop, dlatego noszenie ich wszędzie ze sobą nie obciąży ani naszego kręgosłupa, ani ramienia. Są małe i eleganckie, co podoba się paniom, które wolą kupić sobie tego typu komputer.

laptopy 13 calowe

Poza tym, posiadają większość funkcji, jakie ma normalny laptop – można z nich korzystać w pracy biurowej, do przeglądania stron internetowych, prowadzenia wideorozmów, czy oglądania filmów i słuchania muzyki. Zwyczajowo, pracują również dużo dłużej na samej baterii, bez potrzeby zasilania go elektrycznie nawet przez kilka godzin. Dlatego można zabrać go ze sobą nawet na weekend w góry, czy na piknik w parku. Na pewno się nie rozładuje zbyt szybko.

Jednak netbooki mają również wady. Ten małych rozmiarów sprzęt z pewnością nie będzie satysfakcjonujący dla programistów. Mały laptop nie ma wejścia na płyty cd/dvd, czyli tzw. czytnika optycznego i brakuje mu wejścia HDMI, ma dużo słabszy procesor, podstawową wbudowaną kartę graficzną, dużo mniejszą klawiaturę i niewygodny miniaturowy touchpad.

Jest więc urządzeniem, które sprawdza się na co dzień, w pracy, służy relaksowi i przyjemności, niż korzystaniu z niego przez profesjonalnych specjalistów IT. Dla nich, netbook stanowi raczej dodatek do potężnego komputera i wyspecjalizowanego laptopa. Dla normalnych użytkowników, jest jednak doskonałym, kompaktowym i poręcznym rozwiązaniem na co dzień.

About admin