Latitude 7350 – hybryda od Dell

W ofercie Dell dostępny jest laptop typu 2 w 1, który łączy funkcję komputera i tabletu. Wszystkie najważniejsze podzespoły znalazły się w odczepianym ekranie. Urządzenie powinno przypaść do gustu osobom, które dużo pracują w terenie lub chcą wykorzystać służbowy laptop do słuchania muzyki czy grania w ulubioną grę po pracy.

Wymiary i obudowa

W ofercie Dell dostępny jest laptop typu 2 w 1, który łączy funkcję komputera i tabletu

fot. dell.com

Dell Latitude 7350 waży około 1,66 kg (zasilacz 260 g). Wysokość urządzenia wynosi 19,93 mm, szerokość 320 mm, głębokość 229,73 mm (połączony tablet z klawiaturą). Przekątna ekranu wynosi 13,3 cala.

Obudowa jest dość solidna. Czarny odcień oraz matowa powierzchnia sprawiają, że laptop prezentuje się naprawdę profesjonalnie i elegancko.

Obudowa została wykonana ze stopów metali połączonych z tworzywami sztucznymi (metalowa jest tylna część stacji bazowej oraz spód tabletu). Całość jest dość solidna, chociaż klawiatura dość mocno ugina się pod naciskiem punktowym.

Klawiatura i ekran dotykowy

Klawiatura doczepiana do tabletu jest dość wygodna. Klawisze są sprężyste i podczas wciskania stawiają opór. Wieczorem użytkownik może skorzystać z opcji podświetlenia (2 stopnie intensywności). Pisać możemy również za pomocą piórka (dostępne jest ono opcjonalnie), ale klawiatura dotykowa raczej nie sprawdzi się do tworzenia firmowych dokumentów, ponieważ pojedyncze wystukiwanie liter jest po prostu żmudne.

Plusem Latitude 7350 jest wygodna płytka dotykowa, która posiada zintegrowane przyciski (wymiary płytki wynoszą 10,6 cm na 6,1 cm).

Korzystanie z tabletu również jest dość wygodne, ponieważ dotykowy ekran rozpoznaje dotyk w dziesięciu punktach (jednocześnie) i działa naprawdę dobrze.

Złącza i bezpieczeństwo

Producent zadbał również o zestaw potrzebnych portów. Użytkownicy znajdą tutaj 2 złącza USB w standardzie 3.0 oraz czytnik kart SD, DisplayPort, gniazdo audio. Bezpieczeństwo danych zapewnia zaś czytnik linii papilarnych oraz czytnik SmartCard.

Jakość obrazu

Matryca ma rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli (Full HD). Producent wykorzystał doskonały ekran typu IPS, który zapewnia wysoką luminację i dobre odwzorowanie kolorów. Mocną stroną Dell Latitude 7350 są również bardzo szerokie kąty widzenia. Obraz jest dobrze widoczny nawet podczas korzystania z laptopa w terenie.

Warto zwrócić uwagę na to, że konstruktorzy zadbali o bezpieczeństwo ekranu – jest on zabezpieczony szybą wykonaną ze szkła Gorilla Glass.

Jakie podzespoły?

Laptopy Dell Latitude 7350 posiadają niskonapięciowe procesory Broadwell. Konstruktorzy wykorzystali tutaj 2-rdzeniową jednostkę Core M-5Y10 o TDP 4,5 W (bazowe taktowanie 800 MHz – z funkcją Turbo Boost do 2 GHz). Procesor wykonuje obliczenia czterowątkowe (dzięki funkcji Hyper-Threading).

Z procesorem został zintegrowany układ HD Graphics 5300 o 24 jednostkach wykonawczych (taktowanie 100 – 800 MHz). Takie połączenie nie zapewnia dużej wydajności graficznej (urządzenie niestety nie dorównuje laptopom biznesowym z procesorami Intel Core i5).

Wydajność baterii

Mocną stroną Dell Latitude 7350 jest wydajny akumulator. Tablet posiada akumulator o pojemności 30 Wh, a stacja bazowa o pojemności 20 Wh. Podczas przeglądania Internetu bateria trzyma około 8,5 godziny.

About admin