Bezgłośny laptop konwertowalny – Dell Latitude 7350

Laptopy konwertowalne w założeniu łączą zalety laptopów i tabletów, w praktyce często borykają się z wadami obu rozwiązań. W przypadku Dell Latitude 7350 udało się osiągnąć akceptowalny kompromis między oboma urządzeniami.

Budowa

Laptopy konwertowalne w założeniu łączą zalety laptopów i tabletów, w praktyce często borykają się z wadami obu rozwiązań

fot. dell.com

Latitude 7350 jest 13-calowym laptopem, którego wszystkie istotne podzespoły mieszczą się w górnej, ekranowej części. Tę można odłączyć i traktować jak duży tablet. Całość waży poniżej 1,7 kg. Obudowa jest metalowa i wygląda elegancko. Niestety pod naciskiem może się wykrzywiać. Poza tym, gdy korzystamy z urządzenia jako laptopa, ekran nie jest w 100% stabilny. Laptop został dopracowany raczej pod kątem elastyczności. Bardzo szybko można połączyć lub rozłączyć oba elementy, otworzyć laptopa o 120°, a nawet dostać się do podzespołów, nie odkręcając śrubek.

Podzespoły i możliwości

Dwustopniowo podświetlona klawiatura jest wygodna i dobrze wykonana. Bez zarzutu jest także ekran dotykowy. Matryca o rozdzielczości 1920 x 1080 łączy wysokie rozświetlenie, szerokie kąty widzenia i prawidłową reakcję na dotyk. Zdecydowanie obraz jest mocną stroną urządzenia, także w zakresie odwzorowania kolorów. Słabsza jest za to wydajność. Ze względu na konstrukcję i konieczność zmieszczenia procesora za matrycą zdecydowano się na niskonapięciowy Core M-5Y10. Jego bazowa szybkość taktowania to tylko 800 MHz, teoretycznie funkcja TurboBoost poprawia ją do 2 GHz, ale jeśli procesor pracuje wielowątkowo, realne możliwości to 1,2-1,5 GHz. Mimo dobrego dysku SSD wydajność laptopa jest raczej niewielka, wystarczająca do pracy biurowej, ale nie obsługi cięższych aplikacji.

Największa zaleta

Procesor serii Y ma również swoje dobre strony. Prawie nie wydziela ciepła, ani nie zużywa zbyt wiele energii. Dzięki temu udało się poprzestać na pasywnym układzie chłodzenia. Laptop ani tablet praktycznie nie osiągają temperatury wyższej niż ludzkie ciało, z reguły są więc przyjemnie chłodne w dotyku. Z tego samego powodu urządzenie jest bezgłośne. Żadnych części ruchomych: ani dysku HDD, ani wentylatora w nim nie ma i osoby wrażliwe na hałas z pewnością docenią to, że pracując na nim, będą słyszeć jedynie cichutkie kliknięcia klawiszy. Pobór energii jest tak niewielki, że 2 baterie (jedna w części ekranowej, druga w dokującej) wystarczają na 8-9 godzin użytkowania.

Dla koneserów ciszy

Wydajność i wyposażenie w złącza wskazują, że zadowolona z zakupu Dell Latitude 7350 będzie tylko część użytkowników. Ci jednak z pewnością docenią bezgłośny, działający na baterii cały dzień i wyposażony w dobrą matrycę laptop konwertowalny.

About admin