ThinkPad T440s

Jest najcieńszym i najlżejszym 14 calowym ultrabookiem w całej serii. Jego masa to 1,6 kg, a grubość 21 mm. Stanowi więc dobry wybór dla każdego biznesmena. Pomimo pozornie delikatnej konstrukcji jego pokrywa wykonana jest z włókna węglowego z magnezowym spodem, co daje wysoką wytrzymałość i sztywność ramy oraz pokrywy laptopa bez zwiększania ciężaru ultrabooka.

Zewnętrzne walory urządzenia

fot. lenovo.com

Lenovo ThinkPad T440s jest najcieńszym i najlżejszym 14 calowym ultrabookiem w całej serii

Atest MIL-SPEC świadczy, że testy przeprowadzone zgodnie ze standardami wojskowymi potwierdzają solidność i trwałość. Ale nie tylko konstrukcja ThinkPada T440s spełnia wysokie standardy. Również pełnowymiarowa, odporna na zalania i ergonomiczna klawiatura z urządzeniem wskazującym TrackPoint (ciekawa dyskusja na temat tego urządzenia tutaj) nie pozostaje jakościowo w tyle. Uwieńczeniem zewnętrznych walorów ThinkPad T440s jest ekran IPS Full HD (1920 x 1080) lub HD+ (1600 x 900) o wysokiej jasności. Technologia IPS to doskonały obraz i 180-stopniowy kąt widzenia.

Podzespoły

Lenovo ThinkPad T440s to nie tylko zewnętrzna strona. Warto więc zacząć od procesorów Intel® Core™ czwartej generacji. Zwiększają one wydajność i produktywność. Przy takiej mocy może Intel® Core™ wykonywać wiele obliczeń równocześnie w pracy z wieloma aplikacjami czy w czasie wideokonferencji. Jeśli do tego dołączymy dobrą kartę graficzną oraz  technologię NVIDIA® Optimus™, to uzyskamy dłuższy czas działania na baterii bez obniżania wydajności karty graficznej przy dużych obciążeniach. ThinkPad T440s wyposażony w opcjonalną kartę graficzną NVIDIA Geforce™ GT730M i wbudowaną technologię NVIDIA Optimus potrafi automatycznie włączyć w razie potrzeby tę kartę, aby osiągnąć wspomniany już rezultat.

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Do atutów biznesowych trzeba dodać wbudowane funkcje zabezpieczeń przed kradzieżą danych oraz technologię łączności bliskiego pola (ang. Near Field Communication, NFC), która pozwala bezpiecznie przesyłać dane przez zetknięcie dwóch urządzeń.

Wreszcie też istotna dla aktywności biznesowej jest bateria. Standardowo ThinkPad T440s  posiada dwie 3-ogniwowe baterie – jedną wewnętrzną i jedną wymienną. Technologia Power Bridge pozwala na wymianę baterii tylnej bez konieczności wyłączania systemu, co jest bardzo przydatne w pracy, spotkaniach i na konferencjach.

Laptop został dokładnie przetestowany przez pracowników portalu lab-kuzniewski.pl. Recenzja jest dostępna tutaj: http://lab-kuzniewski.pl/index.php/recenzje/400-lenovo-thinkpad-t440s-caly-dzien-pracy-w-terenie

About admin