Stacje robocze Dell – czy naprawdę musisz zrobić zakupy za kilkadziesiąt tysięcy?

Sprzęt elektroniczny tanieje i to jest dobra wiadomość. Zła jest taka, że w dalszym ciągu możesz potrzebować w swojej firmie urządzeń bardzo kosztownych. Nawet bardzo, jeśli mowa o stacjach roboczych. Przykładowo optymalnie skonfigurowane stacje robocze Dell mogą kosztować tyle, co dobrej klasy samochód. Prawdopodobnie jednak we wprawnych rękach zarobią dla Ciebie znacznie więcej.

Podstawowe wyposażone stacje robocze dostępne jest w cenie około 10 000 zł

fot. dell.com

Skomplikowane obliczenia i renderowanie grafiki można zlecać zewnętrznym dostawcom usług. Na dłuższą metę jest to jednak całkowicie nieopłacalne. Pracując w najbardziej wymagających dziedzinach potrzebujesz stałego dostępu do stacji roboczej i potencjalnie także opieki serwisowej. Prekonfigurowane stacje robocze sprzedawane są przeważnie z 3-letnią, rozszerzoną gwarancją. Można, więc liczyć na opiekę producenta. Przed zakupem warto jednak precyzyjnie rozpisać czego od stacji roboczej będzie się wymagać i ewentualnie skontaktować się ze specjalistą od sprzętu. Potencjalnie można bowiem nie tylko kupić stację zbyt słabą, ale również znacznie przekraczająca potrzeby przedsiębiorstwa i przy okazji bardzo drogą.

Przykładowo stacje robocze Dell Precision 7910 mogą być wyposażone w 16 kości RAM po 32 GB każda. Łącznie daje to imponującą pamięć operacyjną 512 GB RAM. Bardzo niewiele przedsiębiorstw w ogóle ma szansę wykorzystać taki potencjał. Zwłaszcza przy założeniu, że stację roboczą można wyposażyć w dwa procesory Intel Xeon i kartę graficzną NVIDIA Quadro K6000 (tu również można wstawić 2 karty zamiast jednej). Tylko czy naprawdę musisz dokonać aż takich zakupów?

Podstawowe wyposażone stacje robocze dostępne jest w cenie około 10 000 zł. One też teoretycznie mogą mieć najlepszy przelicznik mocy obliczeniowej do ceny. Wystarczają zazwyczaj dla potrzeb samodzielnych specjalistów i niewielkich przedsiębiorstw np. z branży graficznej. Wiele stacji roboczych i szerokie spektrum ich konfiguracji dostępne na: http://www.kuzniewski.pl/k1380,komputery-stacjonarne-stacje-robocze.html.

About admin