„Perełki” z serii HP EliteBook

EliteBooki słyną, jako solidne laptopy o imponującej mocy obliczeniowej, klasycznym wyglądzie oraz dużej trwałości (większość modeli z tej linii posiada certyfikaty wojskowe). Producent w tej serii notebooków, dedykowanych profesjonalistom, przygotował jednak także kilka prawdziwych perełek, które wyróżniają się na tle innych modeli.

Produkt luksusowy, czyli HP EliteBook Folio 1040

EliteBooki słyną, jako solidne laptopy o imponującej mocy obliczeniowej, klasycznym wyglądzie oraz dużej trwałości

fot. hp.com

HP EliteBook Folio 1040, już na pierwszy rzut oka, robi duże wrażenie – ten luksusowy laptop prezentuje się po prostu zjawiskowo. Obudowa ma grubość zaledwie 16 mm, (co jest imponujące nawet na tle 20-milimetrowych ultrabooków). Cieniutką pokrywę otacza srebrny klin wykonany ze stopów magnezu oraz aluminium. Dzięki temu, EliteBook Folio 1040 jest bardzo wytrzymały, a pokrywa ekranu i jednostka zasadnicza w ogóle nie uginają się pod naciskiem.

Ten ekskluzywny laptop ma matrycę o przekątnej 14,1 cala i waży zaledwie 1,5 kg. Na obudowie użytkownicy znajdą pełen zestaw potrzebnych do pracy portów – w tym złącze stacji dokującej, czytnik SmartCard oraz czytnik linii papilarnych.

HP EliteBook Folio 1040 dostępny jest z matrycą o rozdzielczości HD+ oraz ekranem typu IPS w rozdzielczości Full HD. Wyświetlane kolory są naprawdę soczyste, a kąty widzenia bardzo szerokie.

Ponadprzeciętna wydajność

Ten ultracienki notebook zaskakuje jednak nie tylko stylistyką i jakością wykonania, ale i podzespołami. Dostępne są konfiguracje z niskonapięciowymi procesorami Intel Core i5 oraz Intel Core i7. Podstawowa wersja EliteBook Folio 1040 wyposażona została w dysk SSD 128 GB (można go oczywiście rozbudować o dodatkową pojemność) oraz solidną grafikę Intel HD Graphics 4400.

About admin