Lenovo Z70-80 – duży laptop biznesowy z multimedialnym potencjałem

W linii IdeaPad od Lenovo dostępny jest model z dużym ekranem o przekątnej 17,3 cala – Lenovo Z70-80. Laptop ten można określić jako sprzęt biurowy z wyraźnym potencjałem multimedialnym. Jego mocną stroną jest matowa matryca typu IPS oraz duże możliwości konfiguracyjne, co pozwoli każdemu wybrać urządzenie spełniające jego indywidualne potrzeby.

 

Pierwsze wrażenie

 

Lenovo Z70-80 to dość smukły, choć jednocześnie duży laptop o doskonale spasowanej obudowie. Konstrukcja waży około 3 kg. Obudowa ma szerokość 418 mm, długość 283 mm i wysokość 25 mm (przy 17,3-calowej matrycy całość prezentuje się naprawdę zgrabnie). Producenci wykorzystali tutaj wzmocnienia z aluminiowych profili, dzięki czemu notebook prezentuje się solidnie i nie wygina się pod naciskiem (zarówno pokrywa, jak i jednostka zasadnicza).

 

Porty i osprzęt

 

Z70 biurowo-multimedialny laptop od Lenovo

fot. Lenovo.com

Użytkownicy znajdą tutaj 3 porty USB, złącze HDMI oraz VGA. Na obudowie nie zabrakło również napędu optycznego DVD. W zastosowaniu biurowym może nieco brakować gniazda stacji dokującej, które pozwoliłoby wygodnie podłączyć do komputera urządzenia peryferyjne (skaner, faks, drukarkę itp.).

Słabszą stroną Lenovo Z70-80 jest bezpieczeństwo danych. Laptop nie posiada bowiem modułu szyfrowania TPM, czytnika Smart Card oraz czytnika linii papilarnych.

Komunikacja jest podstawowa – łączność z Internetem zapewnia WLAN (nie ma tutaj szybkiego modemu WWAN w standardzie 3G lub LTE).

Duży plus należy się za klawiaturę o wyraźnie rozdzielonych, idealnie wyprofilowanych klawiszach oraz wydzielonym bloku numerycznym. Opcjonalne podświetlenie klawiszy pozwoli wygodnie pracować wieczorem.

 

Co z wydajnością?

 

Producent zadbał o zróżnicowanie konfiguracyjne. Lenovo Z70-80 dostępny jest z niskonapięciowymi procesorami Intel Core. Do użytku podstawowego sprawdzi się ekonomiczna wersja z jednostką Intel Core i3. Laptop z procesorem Intel Core i5 zapewni możliwość wygodnej pracy z kilkoma aplikacjami jednocześnie. Dla najbardziej wymagających użytkowników zaprojektowana została konfiguracja z mocnym procesorem 2-rdzeniowym Intel Core i7 o częstotliwości taktowania od 2,4 do 3,0 GHz (funkcja Turbo Boost podwaja wyliczenia na każdym rdzeniu, dzięki czemu są one wykonywane na czterech wątkach). Pamięć RAM ma pojemność 4 lub 8 GB, ale można ją rozbudować do 16 GB.

Atutem Lenovo Z70-80 jest wydajna grafika – producent wykorzystał tutaj karty nVidia GeForce 840M, które doskonale poradzą sobie z bardziej zaawansowanymi programami biurowymi oraz multimediami. Dzięki temu laptop sprawdzi się i do pracy, i do rozrywki. Użytkowników, którzy chcą słuchać muzyki lub oglądać filmy, powinny ucieszyć doskonałe głośniki zapewniające przestrzenną jakość dźwięku (dzięki technologii Dolby Home Theater).

 

Jakość obrazu

 

Warto wspomnieć również o dobrej jakości obrazu. Lenovo Z70-80 posiada matrycę typu IPS, która słynie z szerokich kątów widzenia i doskonałego podświetlenia obrazu. Dostępna jest ona w rozdzielczości Full HD, co przy przekątnej 17,3 cala, zapewnia duży obszar roboczy z obrazem w soczystych, ostrych kolorach.

Dowiedz się więcej o tym laptopie, czytając: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Z70-80.150584.0.html.

About admin