Lenovo ThinkPad T490 dobrą propozycją dla zastosowań biznesowych

Lenovo ThinkPad T490 jest to wysokiej jakości urządzenie, cenione zwłaszcza w środowisku biznesowym. Komputer ten posiada energooszczędny procesor. Intel Core i5 8265U zapewnia bardzo dobrą jakość pracy nawet przy obsłudze skomplikowanych programów. Model ten spotykany jest również w drugim wariantem z Intel Core 8565U (https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/149091/intel-core-i7-8565u-processor-8m-cache-up-to-4-60-ghz.html). System operacyjny Windows 10 Professional dedykowany jest temu urządzeniu.

Lenovo ThinkPad T490 jest to wysokiej jakości urządzenie, cenione zwłaszcza w środowisku biznesowym

Obraz z psref.lenovo.com

Jeśli chodzi o inne parametry, warto zaznaczyć że w tym notebooku umieszczony jest 14-calowy ekran. Dużą zaletą urządzenia jest fakt, że waży ono zaledwie 1,46 kilograma. Tak niska waga pozwala swobodnie przenosić urządzenie. Na niską wagę wpływa również lekkość zastosowanych komponentów oraz niewielka grubość. Urządzenie to ma zaledwie 19 mm grubości. Komputer ten ceniony jest m.in. z powodu:

  • innowacyjnych funkcjonalności (trackpoint),
  • bezpieczeństwa przechowywanych danych (czytnik linii),
  • wygody obsługi ekranu (szerokie kąty widzenia),
  • długiej pracy na akumulatorze (do 15h).

Lenovo ThinkPad T490 na fali popularności w środowisku biznesowym

Standardowa wersja urządzenia wyposażona jest w 8 gb pamięci RAM DDR4. Pamięć ta zapewnia dużą wydajność. W takiej wersji producenci umieścili również wysokiej jakości układ graficzny, jest to Intel UHD Graphics 620. Oczywiście w standardzie komputera znajduje się także łącze Bluetooth, dzięki któremu można łączyć się z innymi przenośnymi urządzeniami. Z kolei z innymi użytkownikami można łączyć się za pomocą wbudowanej kamerki, ma ona 1,0 MPix. Do obsługi głosowej służą natomiast dwa wbudowane głośniki.

Komputer ten wyróżnia się szerokimi kątami widzenia, co daje duży komfort optyczny np. przy obsłudze prezentacji. Lenovo ThinkPad T490 wyposażony jest w dysk SSD NVMe, o pojemności 256 gb. Podświetlana klawiatura z trackpointem jest mocnym punktem tego urządzenia. Warto zaznaczyć, że trackpoint znajduje się wyłącznie w wysokiej jakości komputerach biznesowych. Zapewnia on szybką obsługę klawiatury. Kolejnym mocnym punktem tego urządzenia jest elegancka, klasyczna obudowa. Zaprojektowana jest ona z porządnego gumowego tworzywa, które ma właściwości antypoślizgowe. Dzięki cechom antypoślizgowym nie ma niebezpieczeństwa, że notebook wyślizgnie się z dłoni.

About admin