Lenovo E31-70 – dobra jakość w niskiej cenie

Firma Lenovo wprowadziła właśnie na rynek nowe laptopy dedykowane klientom biznesowym. Lenovo E31-70 to niedrogi notebook z serii Essentials. Ceny urządzenia zaczynają się już od około 2 tysięcy złotych i nie przekraczają 4 tysięcy. Co ważne, przy tak przystępnych cenach, Lenovo E31-70 zostały wyposażone w dobre podzespoły, które zapewnią odpowiednią wydajność do pracy biurowej. Producent wykorzystał tutaj niskonapięciowe procesory z rodziny Broadwell – od Pentium 3805U w tańszych konfiguracjach aż po Intel Core i5 5200U w droższych wersjach.

 

Pierwsze wrażenie

Lenovo E31-70 to niedrogi notebook z serii Essentials

fot. kuzniewski.pl

Lenovo E31-70 ważą około 1,59 kg. Są to niewielkie laptopy z matrycą o przekątnej 13,3 cala. Wysokość obudowy wynosi 19,5 mm, szerokość 320 mm, głębokość 230 mm. Całość prezentuje się naprawdę profesjonalnie. Producent zadbał bowiem o odpowiedni styl tego niewielkiego notebooka biznesowego. Konstrukcja stylistycznie przypomina laptopy z lubianej serii ThinkPad – obudowa jest wykonana z ciemnego tworzywa, powierzchnie są matowe i nie uginają się pod lekkim naciskiem.

Laptop można wybrać z ekranem w rozdzielczości HD lub z matrycą typu IPS w rozdzielczości Full HD, która zapewnia doskonałą ostrość wyświetlanego obrazu i szerokie kąty widzenia.

Osprzęt i porty

Producent zastosował tutaj wygodną klawiaturę o wyspowej budowie. Wprawdzie jest ona niewielka (co jest koniecznością przy niewielkiej matrycy), ale rozdzielone klawisze o dobrze wyważonym skoku sprawiają, że pisanie jest na niej lekkie i przyjemne.

Konstruktorzy zadbali również o potrzebne w pracy porty. Użytkownicy znajdą tutaj 2 porty USB 3.0, złącze HDMI i VGA. Jak przystało na laptop biznesowy, nie zabrakło również czytnika linii papilarnych, który zabezpieczy firmowe dane. Drobnym minusem jest brak czytnika Smart Card.

Jaka wydajność?

Laptopy Lenovo E31-70 wyposażone zostały w nowoczesne podzespoły, które zapewniają odpowiednią wydajność do pracy z popularnym oprogramowaniem biurowym. Użytkownicy mogą wybrać podstawową konfigurację z jednostkami Pentium 3805U. Jeśli jednak zależy nam na wyższych osiągach, możemy zdecydować się na wersję z niskonapięciowymi procesorami z serii Intel Core i3 lub Intel Core i5.

Za grafikę odpowiada zintegrowana z procesorem karta Intel HD Graphics 5500 lub Intel GMA HD (w konfiguracjach z procesorami Pentium). Pamięć RAM można rozbudować do 8 GB. Użytkownicy mogą wybrać laptopa z dyskiem HDD, SSD lub hybrydowym o różne pojemności.

About admin