Laptop do gier do 4000 zł

Chociaż większość osób, które mają w planach zakup komputera, bierze pod uwagę cenę, nie powinna być ona głównym wyznacznikiem decyzji zakupowej.  Mimo, że zazwyczaj nasz budżet jest ograniczony, warto zwrócić uwagę również na takie parametry, jak pamięć RAM, procesor czy karta graficzna.

Chociaż większość osób, które mają w planach zakup komputera, bierze pod uwagę cenę, nie powinna być ona głównym wyznacznikiem decyzji zakupowej

fot. acer.com

Laptop dla gracza to sprzęt z górnej półki cenowej, tak więc trzeba liczyć się z wydatkiem minimum 2000-3000 zł. Wbrew pozorom wielogodzinne rozgrywki w ulubione tytuły, można prowadzić równie komfortowo na laptopie, niekoniecznie na komputerze stacjonarnym. W przypadku wyboru laptopa przeznaczonego do grania w gry, najważniejszym parametrem jest karta graficzna, od której zależy płynność animacji. Kolejna rzecz to procesor, od niego z kolei zależy poprawne wyświetlanie grafiki oraz szybkie uruchamianie się reszty programów. Ważne jest to, aby zarówno karta graficzna, jak i procesor miały podobne parametry, tylko wtedy laptop będzie funkcjonalny. Jeżeli chodzi o pamięć podręczną, najlepsze będą procesory z minimum 8 MB. W laptopach do zastosowań standardowych wystarczy 4 GB RAM, natomiast dla osób grających w zaawansowane gry potrzebne jest minimum 8 GB. Laptopy gamingowe (więcej tutaj) to bardzo specyficzny rynek, który bardzo szybko się rozwija, niestety ze względu na to sprzęt potrafi bardzo szybko tracić na wartości.

Najnowsze gry komputerowe mają bardzo duże wymagania, dlatego dedykowana karta graficzna jest niezbędna. Kolejna bardzo ważna rzecz to matryca, obecnie standardem staje się ekran matowy, który jest bardziej praktyczny, ponieważ nie odbija światła słonecznego, tak więc umożliwia komfortową pracę nawet podczas słonecznego dnia czy w pomieszczeniach, które są nieodpowiednio oświetlone. Entuzjaści gier komputerowych zazwyczaj wybierają matryce Full HD, które są obecnie najbardziej nowoczesnym rozwiązaniem. Ciekawym rozwiązaniem są laptopy z opcją ekranu dotykowego lub ekranu obracanego o 360 stopni. Przed zakupem komputera, warto również sprawdzić jak działa jego układ chłodzenia oraz czy jego obudowa jest solidna (więcej znajdziesz pod linkiem).

About admin