Dell Vostro 3558 – Laptop dla małego biznesu

Jest to prosty laptop, który ma służyć przede wszystkim do uruchamiania podstawowych aplikacji czy też korzystania z Internetu. Podstawowy model jest wyposażony w procesor Intel Celeron z dwoma rdzeniami, jeśli to nam nie wystarczy to możemy wybrać modele z procesorem Intel Core i3 lub i5. Wszystkie procesory są niskonapięciowe, a co za tym idzie pochłaniają mniejszą ilość energii i są nieco słabsze od ich normalnych odpowiedników. W zależności od wybranej wersji komputer będzie posiadał 4 lub 8 GB RAM oraz dysk 500 GB. Rodzina Dell Vostro 3558 oferuje użytkownikom trzy różne karty graficzne, poczynając od Intel HD Graphics 4400, a kończąc na GeForce GT 820M. Są to na chwilę obecną standardy, które umożliwiają płynną pracę biurową.

Obraz

Dell Vostro 3558 oferuje użytkownikom trzy różne karty graficzne, poczynając od Intel HD Graphics 4400, poprzez Intel HD Graphics 4400 a kończąc na GeForce GT 820M

fot. dell.com

Przekątna matrycy ma 15.6 cala i wyświetla obraz, w jakości HD o rozdzielczości 1366 x 768. Pomimo tego luminacja przy maksymalnej intensywności okazało się całkiem przyzwoita, gdyż na poziomie 250 cd/m². Matryca TN nie pozwala nam na dużą manipulację wysokością monitora. Przy pracy na świeżym powietrzu, wszystko było dobrze widać.

Obudowa

Obudowa jest czarna i matowa, krawędzie są raczej kwadratowe. Jednakże, gdy bliżej się jej przyjrzeć to można zauważyć, iż nie posiada większych luk w łączeniach. Przez to cała konstrukcja jest wykonana poprawnie. Jednakże, już sam materiał wykonany z plastiku jest podatny na nasz nacisk oraz zawiasy mają tendencje do luzowania się ekranu. Notebook ten, ma złącze VGA, natomiast nie ma HDMI. Przez to próba podłączenia do TV będzie nieco utrudniona.

Temperatura obudowy

Temperatura obudowy nie przekracza 40 stopni Celsjusza, jest to dobry wynik, który zawdzięczany jest między innymi niskiej wydajności laptopa. W związku z tym, także nie trzeba go mocno chłodzić a praca na nim staje się prawie bezgłośna. Przy maksymalnym obciążeniu sam dźwięk nie przekracza 40 dB.

Bateria

Przy przeglądaniu Internetu laptop jest w stanie wytrzymać około 6 godzin, a przy pełnym obciążeniu już tylko godzinę z paroma minutami.

 

About admin