Dell Inspiron 5482- wydajny laptop do biznesu

Zakup laptopa, który sprawdzi się szczególnie podczas pracy czy spotkań biznesowych jest sporym wyzwaniem gdy weźmiemy pod uwagę szeroki wybór tych urządzeń. Jednakże nie każde z nich są godne polecenia, co może stanowić utrudnienie przy kupnie zwłaszcza dla osób, które nie mają styczności z technologią komputerową. Przy doborze sprzętu niezbędne jest wzięcie pod uwagę takich aspektów jak wydajność laptopa czy jego cechy użytkowe. To wszystko składa się na wygodę podczas korzystania z urządzenia i trzeba mieć to na uwadze. Jednym z ciekawszych laptopów, który posiada wyżej wymienione cechy jest Dell Inspiron 5482. Czym cechuje się ten sprzęt?

Specyfikacja laptopa

Zakup laptopa, który sprawdzi się szczególnie podczas pracy czy spotkań biznesowych jest sporym wyzwaniem gdy weźmiemy pod uwagę szeroki wybór tych urządzeńJedną z największych zalet laptopa Dell Inspiron 14 5482 jest jego wydajność oraz moc obliczeniowa (więcej). Jednym z podzespołów, który stanowi klucz jest procesor stanowiący serce całego zestawu. W modelu tym można odnaleźć procesor Intel Core i7 8565U. Jednostka ta sprawdza się bardzo dobrze nawet pod dużym obciążeniem.

Kolejnym z podzespołów jest pamięć operacyjna RAM. Standardowo na pokładzie można odnaleźć 8 GB pamięci, która taktowana jest wartością 2666 MHz. Może zostać ona rozszerzona o kolejną kość – maksymalnie do 16 GB. Kolejnym ogromnym plusem jest dedykowana karta graficzna, która w znaczny sposób zwiększa wydajność poprzez obciążenie zintegrowanego układu graficznego. W tym wypadku jest karta Nvidia GeForce MX130 posiadająca 2GB pamięci VRAM (https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-MX130.272696.0.html). Takie zestawienie podzespołów pozwala uzyskać naprawdę satysfakcjonujące wyniki.

Użytkowość

Bez różnicy jaką konfigurację wybierzemy za każdym razem odnajdziemy w urządzeniu 14 calowy ekran wykonany w technologii IPS. Zachowanie rozdzielczości FULL HD pozwala uzyskać wyraźny i ostry obraz, zaś samo odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre.

Dell Inspiron 5482 standardowo posiada dysk twardy, którego pojemność zależna jest od wybranej konfiguracji. Tutaj można także wykorzystać szybki dysk SSD, którego maksymalna pojemność może wynosić 512GB. Dzięki zastosowaniu tego dysku można w znaczny sposób przyspieszyć korzystanie z urządzenia.

Jak na klasę biznesową przystało Dell Inspiron 5482 jest niezwykle eleganckim i bardzo dobrze stonowanym urządzeniem. Dzięki niewielkim kształtom można je bez trudu zabrać w dowolnie wyznaczone przez nas miejsce.

Obraz Monoar Rahman Rony z Pixabay

About admin