15-calowe notebooki biznesowe z Intel Skylake

Są eleganckie, ważą przeważnie około 2 kilogramów, a jednocześnie są pełnowartościowymi narzędziami stworzonymi do rzetelnej pracy. 15-calowe notebooki biznesowe nie mają lekkości i zwinności mniejszych modeli, mają jednak coś więcej – komfort. Ten nieuchwytny, nie dający się wyrazić w kilogramach ani megabajtach czynnik, który sprawia, że zasiadamy przed nimi z przyjemnością. Niektóre z nich są prawdziwymi arcydziełami komfortu i użyteczności. Które?

 

Lenovo ThinkPad T560

Są eleganckie, ważą przeważnie około 2 kilogramów, a jednocześnie są pełnowartościowymi narzędziami stworzonymi do rzetelnej pracy

fot. lenovo.com

Kontynuator i bezpośredni następca modelu T550, a wcześniej T540 i T530. Cała seria kanciastych, bardzo podobnych do siebie laptopów Lenovo zapracowała sobie na uznanie użytkowników właśnie dzięki postawieniu na komfort. Klawiatury ThinkPadów T, w tym także modelu T560, są po prostu najlepsze na świecie. Nowy model trzyma też fason pod względem dostępności podzespołów, niezawodności i jakości wykonania. Zamknięty w aluminiowej obudowie notebook ma też rzadko spotykany układ baterii PowerBridge, pozwalający dołączyć z zewnątrz dodatkową baterię o pojemności 72 Wh. Wraz z baterią wewnętrzną i niskim własnym zużyciem mocy daje mu to możliwość działania kilkanaście godzin bez dostępu do sieci energetycznej. Jedyną wadą, jaką można by mu wytknąć, jest to, że waży ok. 2300 g.

 

HP EliteBook 850 G3

Znacznie poprawiony w stosunku do poprzedniej generacji i wyposażony w imponujące podzespoły EliteBook może śmiało stawać do konkursu na miano najlepszego laptopa biznesowego. Oparty o procesory Intel Core U, może być wyposażony między innymi w matrycę 4K, dedykowaną kartę graficzną AMD Radeon, dyski SSD M.2 PCIe i moduły komunikacyjne. Mimo to waży jedynie minimalnie ponad 2,1 kg i trzeba mu przyznać, że wygląda dokładnie tak, jak powinien. Bardzo trudno w nim znaleźć jakiekolwiek uchybienie czy nieprzemyślane rozwiązanie. Dla niektórych użytkowników jest więc idealny, dla innych odrobinę nudny.

 

Fujitsu LifeBook E756

Nie wydaje się tak wygodny jak dwa wyżej przedstawione modele, ale ma nad nimi delikatną przewagę. Waży poniżej 2 kg, jest też nieco cieńszy. W żaden sposób nie przeszkadza mu to w posiadaniu pod aluminiową obudową nawet 32 GB RAM, bogatego zestawu portów zewnętrznych i niesamowicie wydajnego układu chłodzenia. Kolejny raz Fujitsu pokazuje granice miniaturyzacji, nie rezygnując na szczęście z takich drobiazgów jak blok numeryczny czy potężna bateria. Pewnym mankamentem dla części użytkowników może być konieczność przejścia na klawiaturę o krótkim skoku klawiszy.

 

Inne modele

Laptopy biznesowe zasadniczo przeznaczone są do pracy i w tym powyższe modele sprawdzają się bardzo dobrze (więcej: http://www.kuzniewski.pl/k905,laptopy.html). Nie są jednak samotnymi wyspami w morzu słabszych laptopów. Obok nich 15-calowe biznesowe notebooki najwyższej jakości można znaleźć w seriach Apple MacBook Pro, Dell XPS i Latitude 5000, Toshiba Tecra czy Asus ZenBook. W zależności od tego, jakie czynniki uznamy za priorytetowe, różne notebooki będą rywalizować o miano najlepszego.

About admin